X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
Yedekleme Sözleşmesi

Hosting ve Reseller Hizmetleri

1- Hosting İle Reseller Hizmetlerimizde 3 Günde Bir Olarak Otomatik Sunucu Yedeklerini Almaktayız. Ancak Bu Yedekler Olası Sistem Arızaları İçin Alınan Yedeklerdir. Müşteriler Mutlaka Kendi Yedeklerini Almak İle Yükümlüdürler, Firmamız İyi Niyete Dayalı Olarak İnsiyatif Olarak Yedekleri Müşteriler İle Paylaşabilir.

2- Hosting, Reseller ve SEO Reseller Sunucularında Donanımdan ya da Yazılımlardan Kaynaklanabilecek Sorunlarda Hizmet Sahibi Kendi Yedeğinden Sorumludur. Firmamız Asla Sorumlu Değildir.

3- Yedeklemeler 2 GB'ı Aşmamış Siteler İçin Geçerlidir. 2 GB Üzerindeki Siteler Yedekleme Kapsamı Dışında Olacağı İçin Firmamız Bu Sitelerde Oluşabilecek Sorunlardan Asla Sorumlu Tutulamaz. Müşteri Kendi Yedeğini Almakla Yükümlüdür.

Sanal Sunucu Hizmetleri

1- VDS ve Dedicated Sunucularda yedekleme sistemi maliyetleri göz önünde bulundurularak firmamız tarafından herhangi bir yedek alınmamaktadır. Fakat müşterilerimizin yedekleme ile ilgili yapılandırma taleplerinde müşteri memnuniyeti açısından destek ekibimiz tarafından gerekli yardım yapılmaktadır. Yedekleme yapılandırılması firmamız tarafından yapılsa da yedeklerin çalışabilirliğinin kontrolü kesinlikle müşteri tarafından yapılmalıdır. Olası bir sorunda firmamız sorumluluk kabul etmemektedir.

2-Yedekleme maliyetleri düşülerek hizmet verildiği ve yedekleme yapılmadığı için herhangi bir donanımsal yada disk arızası sonucunda oluşacak veri kaybından firmamız sorumlu tutulamaz.  Ücretli yedekleme hizmeti alınmadığı takdirde sorumluk tamamen kullanıcıdadır. Firmamızdan bu konuda herhangi bir hak talebinde bulunulamaz. 

Fiziksel Sunucu Hizmetleri

1- Kiralanan veya Barındırma Hizmeti Alan Fiziksel Sunucularda Kesinlikle Ücretli veya Ücretsiz Yedek Alınmamaktır.

2- Tüm Yedekleme Sorumluluğu Sunucuyu Kiralayan veya Barındıran Kullanıcıya Aittir, Firmamız Olası Bir Durumda Kesinlikle Sorumluluk Kabul Etmeyecektir.

Ücretli Yedeklemeler

1- Ücreti ödenerek alınan yedekler sipariş esnasında 3 - 7 günlük olarak seçilmektedir. Bu yedekler firmamıza ait yedekleme sunucularımızda müşterilerimiz adına saklanmaktadır. Olası bir aksaklıkta müşterilerimiz bu yedekleri destek talebi açarak talep edebilirler.

2- Yedekleme hizmeti alan müşteri, 1 ay içerisinde maksimum 7 defa yedeklerden geri dönüş talep edebilir, 7 Adetten fazla olan talepler için ayrıca ücretlendirme yapılacaktır.

3- Alınan yedekler sunucu bazında imaj yedeği olarak alındığı için yedeklerin bozuk olması ya da sitenin bozuk anında yedek alınması durumunda firmamız sorumlu değildir.

 

Ödeme Süresi 7 Gün Geçen Hesaplar Sunuculardan Silinmektedir. Bu Sebeple Ödeme Süresi Geçen ve Silinen Hesapların Alınan Yedekleri Dahil Sunuculardan Silineceği İçin, Hizmet Süresi Sonunda Müşteriler Kesinlikle Yedek Talep Edemezler. Bu Sebepten Olası Bir Mağduriyette Firmamız Kesinlikle Sorumlu Tutulamaz.